Üniversitemiz birimlerinde elektronik imza (E-İmza) kullanıcılarına yönelik olarak nitelikli elektronik sertifika kullanımıve bu kullanıma bağlı işlemlerin nasıl ve ne şekilde yürütüleceğine dair hizmetiçi eğitim semineri düzenlendi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca verilen eğitime bu işlemlerin birimlerde yürütülmesinden sorumlu personel katıldı.

E-İmza Kullanıcılarına Yönelik Hizmetiçi Eğitim Verildi 01

Seminerde; nitelikli elektronik sertifika ve kart okuyucu başvuru dilekçesi ve ilgili formların doldurulması, nitelikli elektronik sertifika ve kart okuyucusunu teslim alan kişinin yapması gereken işlemler, nitelikli elektronik sertifikayı kullanıma açmak için kullanıcıların yapması gereken işlemler, e-onay, nitelikli elektronik sertifika ve kart okuyucunun kayıp, çalıntı ve arızalanması sonucunda yapılması gerekenler gibi konu başlıklarında eğitim verildi.

E-İmza Kullanıcılarına Yönelik Hizmetiçi Eğitim Verildi 02

Hizmetiçi eğitimde uygulanacak temel ilkeler hakkında bilgilendirme yapıldığını ifade eden Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Taşkın, eğitim seminerlerinin belirli periyotlarla devam edeceğini açıkladı. Taşkın; hizmetiçi eğitim seminerini veren Bilgi İşlem Dairesi Personellerinden Teknik Şube Müdürü Hamdi Bölükbaş, İdari İşler Şube Müdürü Türkay Çelik, bilgisayar işletmeni ve E-imza kurum sorumlularından Turgay Şahin ve Teknik Destek Personeli Okan Ömer Topsakal’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü