Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca düzenlenen Microsoft Eğitim Çözümleri paneli Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye Eğitim Çözümleri Uzmanı Serkan Bilgin konuşmacı olarak katıldığı programda, üniversitemizin personel ve öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu Microsoft ürünlerinin, eğitimde ve iş hayatına katkılarını detaylarıyla anlattı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Telhat Özdoğan, Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Taşkın, personel ve öğrencilerimizin katıldığı programa izleyiciler de soru ve görüşleriyle katkı sağladılar.

Microsoft 1

Programın açılış konuşmasını yapan Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Taşkın; ‘’Genç ve dinamik olan üniversitemiz, bilişim teknolojilerinde hatırı sayılır bir yerde bulunmaktadır. Üniversitemizde misafirlerimiz dâhil kablolu ve kablosuz olarak güvenli bir şekilde internet hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu bağlamda yazılım desteği, e-posta, eduroam, VPN, sunucu barındırma, bulut gibi hizmetleri vermekteyiz.’’ dedi.

Microsoft 2

Microsoft tarafından sağlanan Office 365 (e-posta ve takviminize) her yerden erişebileceğiniz, Office dokümanlarınızı (Onedrive, Onenote, Sway vb.) web üzerinden düzenleyebileceğiniz, anlık mesajlaşma ve görüntülü sesli konferans yapabileceğiniz, dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir bulut platformu olan ‘Office 365’i ve sağladığı imkânları izleyicilerle paylaşan Microsoft Eğitim Çözümleri Uzmanı Serkan Bilgin programın iş hayatının her alanında kolaylıkla kullanılabileceği gibi eğitim öğretim sistemleri için de birçok imkân sunduğunu söyledi.

Microsoft 3

Teknolojinin, yarının dünyasını yaratmak için öğrenciler ve eğitimcileri güçlendirecek bir araç olarak kullanılabileceğini ifade eden Bilgin; bu teknolojiyle hayatımızın çok daha kolaylaşacağını; ama bu teknolojiyi kullanabilecek yetkin bir neslin de beklendiğini kaydetti. Artık kişiye özel yazılım kavramının hayatımıza girdiğini kaydeden Bilgin, ‘4.Sanayi Devrimi’yle beraber ürünlerin başkalaştığını, verilerin Bulut’ta toplanması ve analiz edilmesi noktasında çalışmalar yapıldığını belirtti. Ayrıca Eğitim Çözümleri Uzmanı Serkan Bilgin; https://education.microsoft.com sitesinde başarı gösterenilk 5 öğrenciye de Microsoft Uluslararası geçerliliği olan Sertifika sınavlarına katılım kuponu hediye edileceğini belirtti.

Microsoft 4

Program sonunda katkılarından dolayı Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Taşkın katkılarından dolayı Serkan Bilgin’e teşekkür ederek ‘fidan dikme sertifikası’ takdim etti.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü