Amasya Üniversitesi YETKİM (Single Sign-On) Sistemi Bilgilendirme

Amasya Üniversitesi, akademik ve araştırma topluluğuna kolay ve güvenli erişim sağlamak için Tek Oturum Açma (Single Sign-On) yöntemini benimsemiştir. Bu yöntem, dünya çapındaki akademik ağlar ve web servislerine sorunsuz bir şekilde erişim sağlamak için eduGAIN altyapısını kullanır. EduGAIN, pek çok ülkenin akademik ve araştırma kurumları tarafından kullanılan bir küresel kimlik federasyonudur. Üniversitemiz, Türkiye'de bu altyapıya entegre olan kurumlardan biridir ve YETKİM kimlik federasyonu aracılığıyla eduGAIN ağına bağlıdır.

Amasya Üniversitesi Kurumsal Kimlik Sunucusu

 Kurumsal Kimlik Sunucumuz, Google, Facebook, Apple gibi popüler kimlik doğrulama sistemleri ile benzer şekilde çalışır. Bu sayede, ScienceDirect, Web of Science, Taylor & Francis, Nature, InAcademia gibi pek çok akademik servise üniversite dijital kimliğiniz ile erişebilirsiniz.

Kullanıcı Bilgileri ve Şifre Yönetimi: Amasya Üniversitesi üyelerinin dijital kimlik bilgileri aşağıdaki gibidir:

Kullanıcı Bilgileri Örnek Tablosu:

Kullanıcı Türü

Kullanıcı Adı Örneği

Şifre Türü

Şifre Yenileme Linki

Personel

Ad.soyad

E-posta şifresi

Şifre Yenileme

Öğrenci

231111001

OBS şifresi

OBS Girişi

Yardım ve Destek: Herhangi bir sorunuz veya teknik destek ihtiyacınız olursa, bilgiislem@amasya.edu.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. Sisteme erişim ve kullanımıyla ilgili her türlü yardımı sağlamaktan mutluluk duyarız.